حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

تقاضا محور کردن برگزاری نمایشگاه‌ها/ اختصاص سالن‌های خاص به شرکت‌های دانش‌بنیان

تقاضا محور کردن برگزاری نمایشگاه‌ها
تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ تعداد بازدید : ۹۷۵
تعداد رای : ۰
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران تقاضا محور کردن برگزاری نمایشگاه‌ها، اختصاص سالن‌های خاص به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در هر نمایشگاه، تخصصی کردن رویدادهای نمایشگاهی و در نهایت ارایه تسهیلات به غرفه هایی که با ساخت محصولات مشابه خارجی از ارز بری کشور جلوگیری کنند را از اهداف آتی این شرکت برشمرد.

به گزارش شاتا، بهمن حسین زاده رویکرد مدیریت جدید سایت نمایشگاهی ایران را بهره گیری از فناوری‌های جدید و نوین عنوان کرد و گفت: با توجه به نقش شرکت‌های دانش بنیان در اعتلای کشور، حمایت از این شرکت ها جایگاه ویژه ای در برنامه های شرکت نمایشگاه‌ها دارد .

وی افزود: علاوه بر این به منظور افزایش حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در رویدادهای نمایشگاهی تخفیفی 50 درصدی برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است .

به گفته مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران فناوری های نوین نقش ارزنده ای در ارتقای درآمدهای کشور دارند و بنده نیز به عنوان مدیری که سابقه سالها فعالیت اقتصادی را در کارنامه خود دارم معتقدم که باید توجه ویژه ای نسبت به برگزاری این دست از نمایشگاه ها داشت .

حسین زاده در ادامه با بیان اینکه از 32 سایت نمایشگاهی فعلی کشور شاید تنها یک سایت به سوددهی قابل قبولی دست نیافته باشد، ادامه داد: کسب درآمد و سوددهی نخستین هدف ما در سایت‌های نمایشگاهی جمهوری اسلامی ایران است و برهمین اساس هم بر آن هستیم تا با برنامه ریزی به این هدف کلان دست پیدا کنیم .

وی خاطرنشان کرد: هدف ما در درآمدزایی سایت‌های نمایشگاهی کشور است و این هدف را با شهردار تهران به عنوان مسوول سایت شهر آفتاب که متاسفانه هنوز به بازدهی مالی مناسبی نرسیده است در میان گذاشتیم و حتی پیشنهاد خرید بخشی از سهام این سایت نمایشگاهی را مطرح کردیم اما در ازای آن از این خواسته را از آقای حناچی عنوان کردیم که برای گزینه ­های مدیرعاملی سایت شهر آفتاب ما هم بتوانیم افرادی را که تجربه فعالیت­های نمایشگاهی را در کارنامه خود دارند، معرفی کنیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران افزود: سایت نمایشگاهی تهران با قدمتی 50 ساله هویت تاریخی این شهر محسوب می شود و ما امیدواریم که بتوانیم این عنوان را برای سایت­های نمایشگاهی شهرهای دیگر نیز به کار بریم .

حسین زاده با اشاره به ثبت 21 سایت و عنوان نمایشگاهی ایران در اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی UFI اظهار داشت: برخی از این سایت ها در منطقه و جهان جزو سایت های طراز اول و برند هستند .

وی ادامه داد: به طور مثال نمایشگاه نفت و گاز ایران که ماه گذشته برگزار شد برندی جهانی محسوب می شود و با وجود اعمال تحریم های ظالمانه علیه اقتصاد کشورمان بیش از 200 شرکت خارجی در آن حضور داشتند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران با اشاره به اعلام آمادگی ایران برای افزایش همکاری‌های نمایشگاهی با دیگر کشورهای جهان گفت: تهاتر فضا یکی از برنامه های شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برای ارتقای همکاری با سایت های معتبر جهانی است .

حسین زاده در رابطه با حمایت‌های دیگر، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران از شرکت هایی که در اقتصاد ملی نقش آفرینی می کنند، نیز اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری و دیدگاه های آقای دکتر رحمانی در رابطه با پشتیبانی از شرکت‌های داخلی که اقدام به تولید کالاهای مشابه خارجی می کنند، سالنی را نیز به کالاهایی که از ارزبری کشور جلوگیری می کنند، اختصاص خواهیم داد.

وی به تدوین لایحه صنعت نمایشگاهی و تاثیر آن در ارتقای برنامه های این صنعت نیز اشاره کرد و گفت: با به رسمیت شناختن فعالیت­های نمایشگاهی به عنوان صنعت و تصویب لایحه ساماندهی نمایشگاه­ها و ارائه تسهیلات لازم برای گسترس کمی و کیفی این صنعت، شرایطی فراهم شود که نمایشگاه­ها بتوانند نقش مورد نظر در تحقق اهداف سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و رونق بخشی بخش تولید را ایفا کنند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران افزود: با تصویب این لایحه، صنعت نمایشگاهی رسما به عنوان یکی از صنایع اصلی کشور مطرح می شود و این موضوع موفقیتی عظیم برای فعالین صنعت نمایشگاهی است .

حسین زاده در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام مسوولان نمایشگاه بین المللی ایران به استفاده از طرح ریجیستری به عنوان یکی از فناوری های جدید در فعالیت های نمایشگاهی گفت: با کمک فعالان صنعت نمایشگاهی در انجمن­ها و تشکل های این صنعت مبحث طرح ریجیستری را به سرانجام خواهیم رساند و براساس آن تمامی ثبت نام ها اعم از غرفه داران و... باید در سایت نمایشگاه ثبت شود .

وی با برشمردن دیگر اهداف این شرکت در ارتباطات جهانی خود گفت: به دنبال آن هستیم تا صادرات ایران به 15 کشور را ارتقا دهیم؛ کشورهای همسایه به علاوه چین و روسیه در این هدف گذاری قرار دارند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران افزود: راه اندازی کالج یا مدرسه صنعت نمایشگاهی نیز یکی دیگر از اهداف ما در سایت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران است .

حسین زاده همچنین در رابطه با امکان افزایش نرخ بلیط ورودی نمایشگاه ها نیز گفت: از آنجایی که به دنبال تخصصی تر کردن حضور افراد بازدیدکننده از نمایشگاه هستیم این امکان وجود دارد که در صورت تصویب مجمع شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران نرخ ورودی سایت نمایشگاهی تهران به 6 هزار تومان افزایش پیدا کند.

 

منبع : شاتا

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha