حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

اولین نشست باشگاه صنعت و نانو برگزار شد

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ تعداد بازدید : ۴۷۸
تعداد رای : ۰
اولین نشست باشگاه صنعت و نانو صبح روز پنج‌شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ در ستاد نانو برگزار گردید.

شبکه تبادل فناوری نانو به منظور استفاده از ظرفیت دانش‌آموختگان نانویی شاغل در صنعت اقدام به راه‌اندازی باشگاه صنعت و نانو نموده است. این شبکه اعتقاد دارد در بین دانش‌آموختگان فناوری نانو که اکنون در صنعت مشغول به کار هستند، ظرفیت‌های زیادی برای همکاری با شبکه وجود دارد.

در اولین نشست باشگاه صنعت و نانو گروه‌های مختلفی از افراد شاغل در حوزه‌های پلیمر و کامپوزیت، رنگ و رزین، نانومواد و ساختمان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست دکتر نجیمی معاون صنعت ستاد، وضعیت فناوری نانو را از حیث دستاوردهای صنعتی و به لحاظ آماری برای حضار بیان کرد. در ادامه و پس از معرفی شبکه تبادل فناوری نانو و برنامه باشگاه صنعت و نانو، مدل‌های مختلف همکاری برای شرکت‌کنندگان تشریح گردید.

همکاری در قالب کارگزار تبادل فناوری نانو، رابطین فنی بین شبکه و شرکت محل خدمت و مشاور و منتور صنعتی از جمله مدل‎های پیشنهادی شبکه برای حضار بود.

در این نشست فرصتی فراهم شد تا حضار بتوانند در قالب گروه‎های چند نفره و فردی از کارشناسان حاضر در نشست برای تعیین روش همکاری در شبکه تبادل مشاوره بگیرند.

شبکه تبادل فناوری نانو به‎عنوان بازوی اجرایی ستاد نانو عهده‎دار امر رسوخ فناوری نانو در صنعت و در قالب مدل نوآوری باز است. در مدل نوآوری باز قرار گرفتن دانش‎فنی فناوران و شرکت‎های دانش‎بنیان در زنجیره ارزش شرکت‎های بزرگ از اهمیت ویژه‏‎ای برخوردار است.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)